Pes v tahu - Okolo komína

Tak konečně se dostávám k tomu, abych postupně nahrála nějakou tu fotečku z dovolené. První den pobytu na dovolené jsem si s Ebčou střihla zase short při Dogtrekingové akci Pes v tahu - okolo komína. Na startu nás přívitali usměvaví organizátoři, seznámili nás s variantami tras, dali nám startovní balíček a cenné rady včetně toho, kterým směrem se pro začátek vydat máme vydat. Mimochodem se zmínili, že před námi už nějaká fena Manchestra startovala, což mě potěšilo a začala jsem doufat, že se někde na trati potkáme.

Wilsonova vyhlídka
Wilsonova vyhlídka

Na začátku jsem vylezla na Wilsonovu vyhlídku a užila si pohled na Dalešickou přehradu, hned po tom, jsem svou nepozorností 3x trochu zakufrovala. Prošly jsme Hartvíkovice a měla jsem posledních pár set metrů na to, abych rozhodla, kterou trať půjdeme. Zvítězil zdravý rozum a po tom, co jsem se dostala z nachlazení, jsem si vybrala 22 km trať, která měla vést pohodovějším terénem. Sluníčko svítilo, dobře se šlapalo, ale vítr byl zrádný a studený. Tentokrát jsme šly hodně na pohodu a na téměř rovinaté trati, jsme držely s Ebčou průměrnou rychlost jen 4 km/hod. No co Vám budu povídat, Ebče to nestačilo a tak si cestou aspoň kradla klacíky a jiné věci vhodné k "zabití" a okousání.


Pivovar Dalešice
Pivovar Dalešice

Přestože, cesta neměla být extra hezká, našly jsem tu spoustu zajímavostí tu kytičky, tu houbičky, tam budova, tady křížek, případně výhled na elektrárnu Dukovany nebo na přehradu. U první kontroly byl nádherný, ale v té době téměř vyschlý rybník. Z této kontroly nás popoháněla chuť na nějaký dobrý nápoj, neb ve startovním balíčku, byla poukázka na pivo nebo limo z Dalešického pivovaru. Prošly jsme bránou, cvakly jsme si kontrolu a zamířily do dvora plného návštěvníků a trekařů. Vyčkaly jsme si frontu a já si k pití vybrala zázvorovou limonádu, která byla vynikající. Jen jsem dopila, tak jsme s Ebčou vyrážely dál, abych se moc nerozseděla a Ebča, aby se neklepala ve větru jak ratlík (ani mně po zastavení ve stínu a na větru nebyl zrovna hic).

Když jsme prošly pivovarskou bránou ven, tak najednou vidím, známou siluetu psa a říkám Ebče: "Hele, tady máš manžestrákovou kamarádku." Opravdu se nám poštěstilo a potkaly jsme na trati tu druhou fenu Manchestra. :-D Chvilinku jsme se s majitely zastavili na pokec a holky se aspoň očuchaly a chtěly si hrát. Jen mě trubku nenapadlo si spolu holky vyfotit.

kolegové dogtrekaři
kolegové dogtrekaři

Pokračovaly jsme dál, až jsme došly k poslední kontrole na této trati u zatopených mlýnů. Také krásné místo u Dalešické přehrady, cestou zpět na trasu jsme ještě potkali šeltiího kamaráda, který si s Ebčou pohrál a Ebča ho trošku ušpinila, protože chvilku před tím dělala svým tlapkám bahenní zábal. Pak jsme pomalu pokračovaly dál až jsme došly k odbočce, odkud jsme si trasu mohly ještě trochu natáhnout, po kontrole času na hodinkách a zrevidování mých sil, jsem si to znovu srovnala v hlavě. "Žádné protahování trasy i tak už je dost hodin a přece jen nechci být celou dovolenou zase nemocná."

Došly jsme do Hartvíkovi, kde jsme se nakonec připojily k další účastnici s křížencem ohaře a s nimi jsme došly až zpět do startu/cíle. Nechaly jsme si zapsat čas, převzaly pamětní dřívko, a protože Ebča byla super milá celý den, tak jsem ještě zastavila u stánku a koupila jí plyšovou hračku a pamlsky, té malé zlaté potvůrce, co pro nás jela s páníčkem, jsem koupila aspoň malou plyšovou hračku, když pamlsky nemůže. Celý den byl super, nádherné slunečné počasí (jen ten vítr byl nebezpečně jedovatej).